Evlerinizde kullandığınız yorgan ve battaniyeler vücudunuzun fazlaca temas ettiği ürünlerdir. Yorgan, yastık ve battaniyeler genel anlamdagün içerisinde vazgeçilmez ürünler olmuştur. Bu anlamda önemli olan yastık, battaniye ve yorganlarınızın temizliğine ne kadar önem verdiğinizdir. Özellikle yüz ve ağzınızın temas ettiği ürünler ne şeklide ve hangi koşullarda temizlenmektedir sorusuna cevap aramanız gerekebilir. Bu konuda birçok halı yıkama firması da yorgan yıkama konusunda hizmet vermektedir. Soğuk su ile halı yıkama teknikleri kullanılarak yorganlarınızın sağlıklı bir şekilde temizlenmesi amaçlanmaktadır.

Yorgan ve battaniye yıkama için tercih edeceğiniz firmaları dilerseniz yerinde de ziyaret edebilirsiniz. Bu anlamda yine internet üzerinden de detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca firmaların Yorgan yıkama makinelerinin olup olmadığı ve kalitesi de çok önemlidir.

Yorgan yıkama firmalarında,yorgan yıkama sistemleri farklı bir şekilde uygulanabilmektedir. Bu konuda da battaniye, yastık ve yorgan gibi ev tekstil ürünlerinin fazlaca kullanıldığı alanlarda özel yıkama makinelerinde yorganların çeşidine göre sınıflandırarak temizleme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu konuda yorgan yıkama, battaniye yıkama ve yastık yıkama gibi pek çok kategoride sıcak su yöntemleriyle hizmet verilmektedir.

İlk önce yorgan yıkama makinelerinin dokunmatik panelinde yıkama için uygun program seçilmekte ve yıkama başlatılmaktadır. Ön yıkama adı verilen işlem tamamlandıktan sonra deterjansız yıkama sağlanmakta ve kaba kirlerin yok edilmesi sağlanabilmektedir.

Daha sonra ana yıkama aşaması başlar ve bu işlem yaklaşık 45 dakika sürebilir. Suyun ısı derecesi net bir şekilde ayarlanır ve artık yıkama işlemi başlar. Ana yıkama işleminden daha sonra durulama uygulamalarına geçilir. Yorganda herhangi bir köpük ya da iz kalmaması için 25 dakikalık bir durulama işlemi tercih edilir. Son olarak sıkma uygulaması başlar. Bu sayede yorganlar etkili bir şekilde temizlenmiş olur.